Sobieski

Sława wódki Sobieski ma swój początek w historii, której bohaterem jest legendarny król i zwycięzca spod Wiednia. Sobieski odniósł spektakularne zwycięstwo w bitwie pod Wiedniem w 1683r z imperium osmańskim. Walka ta uznana została za jedną z najbardziej decydujących bitew w historii Europy.

Legendarny bohater

Dla marki Sobieski męstwo jest najwyższą wartością, a jej uosobieniem jest jej patron, Jan III Sobieski - król Polski i zwycięzca spod Wiednia. Postać Jana III Sobieskiego, to esencja męstwa – odwagi, niezłomności, hartu ducha i woli zwycięstwa. Wódka Sobieski to męski alkohol, a picie wódki w szotach to męski rytuał.

Jakość i tradycja

Wódka Sobieski została stworzona w oparciu o tradycyjną recepturę, inspirowaną doświadczeniami wielu pokoleń gorzelników, w najstarszej w Polsce wytwórni wódek w Łańcucie, działającej nieprzerwanie od 1764r.
Doskonałej jakości wyselekcjonowane zboża gwarantują subtelny aromat prażonych orzechów i świeżo pieczonego chleba, przełamanych świeżą nutą cytrusów.
Wódka Sobieski produkowana jest w gorzelni Starogard Gdański, szczycącej się jedną z najnowocześniejszych i najwyższych wież rektyfikacyjnych w Europie (36 m). To właśnie jej Sobieski zawdzięcza niezrównaną czystość i niepowtarzalny smak.

Międzynarodowy charakter

Wódka Sobieski - znana i ceniona w ponad 100 krajach świata, wielokrotnie nagradzana. To prawdziwie polska, męska wódka i jedna z najlepiej sprzedających się marek wódki na świecie.

Sobieski Czysta

/marki/sobieski-czysta/

Stosujemy pliki cookies w celi zbierania statystyk umożliwiających analizę ruchu na serwisie. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności